top of page

ULUBIONE MIEJSCA NA WESELE - MAZOWIECKIE


Wybór miejsca na wesele (a czasem i na ślub) to chyba najtrudniejsze zadanie stojące przed parą młodą. To w końcu miejsce nadaje ton, klimat i atmosferę tego ważnego dnia. Często kryteria jakimi kierują się młode pary nie są do końca sprecyzowane - może oprócz tego, że sala musi pomieścić określoną ilość gości - ale reszta zostawiona jest do interpretacji, i bardzo dobrze! Idealne miejsce na ślub i wesele musi do Was wołać, i czasem trzeba się po prostu w nim zakochać. Oglądam ślubne miejscówki regularnie i mam ten komfort, że odwiedzam naprawdę najpiękniejsze miejsca weselne - od niepozornych dworków do imponujących ogrodów. Poniżej znajdziecie moich ulubieńców w województwie mazowieckim, będzie to dość mocny przekrój, ale wszystkie te miejsca odwiedziłam, sprawdziłam i w każdym z nich odrobinę się zakochałam.folwark białych bocianów

Folwark Białych Bocianów to miejsce dla miłośników natury połączonej z mocno rustykalnym stylem. Przepiękne ceglane budynki to idealne tło do ślubnych zdjęć, zaś zielony dziedziniec to miejsce wprost stworzone do ślubu plenerowego.

wierzbowe rancho

Wierzbowe Rancho to sala bardzo neutralna, która zadowoli właściwie wszystkich - przestronna i jasna w środku, otoczona lasami i polanami, z przepięknym ogródkiem który świetnie spełnia rolę strefy chilloutu dla gości.

dwór radzin

Dwór Radzin to niedoceniona perełka - otoczony ogromnym, przepięknym ogrodem dworek w środku zachwyca elegancją i prostotą, na zewnątrz zaś starymi drzewami i ciszą. Z salą łączy się przeszkolna weranda, która świetnie sprawdza się jako parkiet.

river cafe

River Cafe to propozycja dla nieco bardziej szalonych par młodych, które nie boją się wesela na barce. To idealna propozycja dla tych, którzy w miejsce wesela organizują imprezę dla znajomych bądź po prostu obiad w gronie najbliższych.

restauracja belvedere

Restauracji Belvedere w warszawskich Łazienkach raczej nie trzeba nikomu przedstawiać - jest to miejsce kultowe dzięki swojej elegancji, świetnej lokalizacji i przepychu. Zarówno duże wesela jak i mniejsze obiady po ślubie znajdą tu swoje miejsce, a zachwycające tereny do zdjęć będą tuż za drzwiami.


miodowy zakątek

Nie sądzę, żeby znalazła się lepsza nazwa dla tego miejsca, niż właśnie Miodowy Zakątek. Urocza, położona na przepięknym, zalesionym terenie sala zachwyca głównie świetną dekoracją parkietu i zorganizowanym miejscem w ogrodzie - kanapami, drink barem i miejscem na ognisko.

spokojna 15

W samym sercu Warszawy znajdziecie miejsce bijące spokojem, czyli właśnie Spokojną 15 - niepozorną salę która zachwyca swoją prostotą i naturalnością. Namioty i parkiet pod gwiazdami aż proszą się o wesele w formacie garden-party.

pałac alexandrinum

Dla wielbicieli przepychu i naprawdę epickich miejscówek polecam ogromny kompleks - Pałac Alexandrinum pod Warszawą. Świetnie sprawdzi się na wesele glamour, a imponujący łuk znajdujący się w ogromnym ogrodzie jest idealnym tłem dla ślubu plenerowego.
cicha 23

Miłośnikom boho i rustyku raczej nie trzeba Cichej 23 przedstawiać. Branża aż szumi od tego miejsca :) I faktycznie Cicha zachwyca! Jest to miejsce dopracowane w każdym szczególe - od rozświetlonego lampkami ogrodu, do sal tak pięknych, że nie trzeba im dużo dekoracji.

pałac zdunowo

Kolejny pałacyk dla miłośników eleganckich, nienachalnych miejsc. Pałac Zdunowo to przede wszystkim zapierające dech w piersiach wnętrza i przepięknie zadbany ogród, w tym urzekające miejsce nad stawem, otoczone drzewami.

folwark u różyca

A tu już idziemy w zawrotnie rustykalne, prawie że ludowe klimaty. Folwark u Różyca to pełen maksymalizm w wydaniu folkowym - drzewo w środku sali? Czemu nie! Znajdziecie tu taras z widokiem na wodę i zjecie najpyszniejsze racuszki pod słońcem.

bottom of page